Blog

  1. Svadobný kameraman

Svadba je v očiach mnohých zamilovaných dňom, ktorý si jednoducho chcú udržať v čerstvej pamäti. So spomienkami je to však komplikované. Po čase blednú a odchádzajú. Nám ostávajú len krátke útržky, ktoré rozhodne nevidíme v jasných farbách. Preto sa snažíme vytvárať, čo najviac fotiek z nášho veľkého dňa, hľadáme ikonické pripomienkové predmety a v neposlednom rade i svadobného kameramana zachytávajúceho každý okamih.

Chceme, aby všetko bolo dokonalé a perfektné. Existuje postup, ktorý nám pomôže i pri výbere kameramana? Prezradíme Vám 5 overených tipov.

1. Vyberte si kameramana, ktorý sa špecializuje na svadby

Každý profesionál má vo svojom portfóliu udalosti, ktorým sa venuje primárne. Vyberte si kameramana, ktorého oblasť záujmu tvoria predovšetkým svadby. Máte tak istotu, že s vytváraním tohto typu videa má svoje skúsenosti.

2. Preštudujte si jeho internetové stránky a predchádzajúce práce

Pri vytváraní videa zo svadby sa prejavuje osobitý štýl kameramana. Prejdite si predchádzajúce práce a uistite sa, že sa Vám jeho štýl páči. Vyhnete sa tak nepríjemným prekvapeniam pri záverečnom odovzdaní celej práce.

3. Porovnajte si ceny

Je samozrejmosťou, že máte vopred určený rozpočet. V prípade, že ste si doposiaľ rozpočet neurčili, je pravý čas vrhnúť sa do toho. Vďaka stanovenému rozpočtu budete vedieť, s akou sumou  je potrebné rátať. Zároveň zistíte, či si túto prácu môžete dovoliť.

4. Recenzie sú základ

Pracoval už kameraman v minulosti na podobných objednávkach, ako je tá Vaša? Boli klienti spokojní s jeho prácou? Je spolupráca s ním jednoduchá? Na mnohé zo svojich otázok získate odpovede práve vďaka voľne dostupným recenziám.

5. Zistite, či môže kameraman Vašu ponuku prijať

Pred konečným verdiktom je potrebné zistiť i dostupnosť profesionálov. Množstvo dobrých kameramanov uzatvára svoje termíny niekoľko mesiacov dopredu, a preto rozhodne nie je dobrým nápadom nechať si jeho výber na poslednú chvíľu.